Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data01/virt79848/domeenid/www.raieteenus.ee/htdocs/index.php:4) in /data01/virt79848/domeenid/www.raieteenus.ee/htdocs/wp-content/plugins/sg-cachepress/core/Supercacher/Supercacher_Helper.php on line 46

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data01/virt79848/domeenid/www.raieteenus.ee/htdocs/index.php:4) in /data01/virt79848/domeenid/www.raieteenus.ee/htdocs/wp-content/plugins/sg-cachepress/core/Supercacher/Supercacher_Helper.php on line 70
Raieteenus on vajalik igale metsaomanikule, et hoida oma vara väärtust!

Raieteenus on vajalik igale metsaomanikule

Mida peaks pidama raieteenust tellides silmas?

 

Raieteenus on üks kõige nõutumaid teenuseid kõikidele metsaomanikele. Sageli otsivad metsaomanikud raieteenust kuna nad soovivad teenida raiutud puidu pealt kasumit või soovivad läbi viia raiet metsa hoolduse eesmärgil. Lisaks on mõnikord vajalik harvendusraie, et parandada metsa lõppväärtust tänu parematele metsa kasvutingimustele ning samas teenida osaliselt ka raiutud puidu pealt tulu.

 

Kuidas näeb raieteenuse protsess välja?

 

Enne raie alustamist metsas tuleks viia läbi metsa analüüs ning ekspert hinnang puidu kvaliteedile ja raie tingimustele. Teatud aastaaegadel võib raieteenuse läbi viimine olla keerulisem, eriti metsa väljaveo jaoks. Lisaks tuleks silmas pidada jahihooaegu ning looduskaitseala piirkondades asuvate metsade piiranguid. Lisaks tuleb harvendusraie, valgustusraie ning hooldusraie puhul ära märkida ka raiele kuuluvad puud, et tagada metsa soovitud maastikuilme ning võimalikult suur lõppväärtus.

Seejärel tuleks otsustada raieteenuse ajagraafik ning millal raie tuleks läbi viia. Sageli tehakse metsaraiet talveperioodil, et tagada võimalikult kuiv maapind lihtsamaks väljaveoks ning minimaalne kahjustus metsapinnasele ning taimestikule. Olenevalt raie suurusest ning ilmastikuoludest, võib raieteenus võtta alates ühest päevast kuni mitmete nädalateni.

Raieteenus viiakse läbi enamalt jaolt saemeestega kuid suurema metsaraie puhul kasutatakse raieteenuseks harvesteri. Harvester on tavaliselt kasutusel lageraie puhul või suuremate ja jämedamate puude raie puhul.

Metsaraie teenuse täpsustamisel tuleks silmas pidada eelkõige raieteenuse tulusust ning arvestada ettenägematute tingimustega, mis võivad mõjutada raieteenuse läbiviimist, nagu näiteks ebasoodsad ilmastikuolud või masinate tehnilised rikked. Kui metsaraie tuleks viia läbi võimalikult kiiresti puidu kiireks müügiks, siis võib raieteenus olla kallim kuid aegsasti ette planeerides on võimalik teha parem raie plaan ning võrrelda erinevate raieteenuste võimalusi.

Meie spetsialistid aitavad Teid alati!

 

Raieteenuse järgne tegevuskava

Raieteenus ei lõppe metsa raie läbi viimisega. Pärast raiet tuleb hoolikalt läbi mõelda metsa puhastamine raie langidest või nende väljavedu, olenevalt metsatüübist ning raie eesmärgist. Üks võimalus raiejäätmete eemaldamiseks on nende ülepinnaline põletamine, kuid see pole näiteks tuleohtlikul perioodil lubatud. Populaarseim viis raiejäätmete puhastamiseks on nende kõdunema jätmine hunnikutesse või vallidesse, kuid see peab toimuma vastavalt eeskirjadele.

Üks kõige olulisemaid osasid raieteenusest on puidu väljavedu, et tagada võimalikult kvaliteetne puit ning selle müügist saadav kasum. Puidu väljavedamisel tuleks eelkõige arvestada aastaajast ning väljaveo hinna ja selle koguväärtuse suhe. Näiteks väiksemate koguste puhul võib väljavedu olla kallim kui selle müügist saadav tulu.

+372 5301 5352

Helista meile

Pargi tänav 3

Meie aadress

K&K METS OÜ - Kõik õigused kaitstud

Võta meiega ühendust

Kirjuta meile ja küsi päringut. Vastame Teile kuni kahe tööpäeva jooksul. Kui on kiired küsimused, siis kindlasti helistage meile.

Valige teenus